Zenekucko forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mindenidők 100 legjobb gitárosa !!!

2 posters

Go down

Mindenidők 100 legjobb gitárosa !!! Empty Mindenidők 100 legjobb gitárosa !!!

Témanyitás  gledix Hétf. Márc. 10, 2008 3:46 am

Szerintem hülyeség visszamenőleg 45 évre megválasztani a 100 legjobb gitárost. 1975 ig kellene a 100 legjobbat,
majd 1975 - 1985 ig a következő 100 at, 1985 - 1995 ig a következő 100 at és 1995 - 2005 ig a többi 100 at.
Igy megvolna legjobb 400 amibe igazán méltón beleférnének a legjobbak. Rangsorolni igy sem volna érdemes, mert
igy is csak szakmai, kritikai és időbeli vita alakulna ki. Itt szeretném megemliteni az én saját kis listámat ami úgy a 70 es évek végéig szólna. Rory Gallagher,Alvin Lee,Johnny Winter,Eric Clapton,Carlos Santana, Ritchie Blackmore,
Dave Gilmoure,Mike Bloomfield,Jimmy Page,Peter Green,Jimi Hendrix,Jeff Beck,Peter Frampton,Gregg Allman,Stan
Webb,JJ Cale,Mick Box,Ted Nuget és Ted Turner,Andy Powell páros a Wishbone Ash bol. Rangsorolni nem tudnám
őket, azért maradt el. Még nem is emlitettem a magyar, német, holland, osztrák, szerb, lengyel, ..... nagyokat!!!!
ÜDW. afro sunny Exclamation Question
gledix
gledix

Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2008. Feb. 11.

Vissza az elejére Go down

Mindenidők 100 legjobb gitárosa !!! Empty Re: Mindenidők 100 legjobb gitárosa !!!

Témanyitás  Levin Kedd Márc. 11, 2008 5:20 am

Szerintem is elég ciki egy ilyen lista, de legalább alkalmat teremt arra, hogy végigmenjünk rajta.
Lényeg az, hogy rengeteg jó gitáros van.
És rengeteg egészen jó.
És rengeteg kevésbé jó.
Nekem egyébként az ilyen listákról mindíg eszembe jut az, amikor 1965. vagy 66-ban az Ifjusági Magazin közzétette az év zenészeinek listáját. Szegény Radics Béla hiába volt a legjobb magyar szólógitáros, az év szólógitárosa Zorán Sztevanovity lett.
És ami a legjobb: nem utasította vissza a díjat.
Na a listákról ennyit.
Levin
Levin
Admin

Hozzászólások száma : 54
Csatlakozás ideje : 2008. Feb. 10.
Age : 72

https://zenekucko.forumakers.com

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.